23 marca br. w czytelni głównej biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbył się wieczór poetycki Marii Kwater zatytuowany „Na tratwie z marzeń„.

Członkowie grupy teatralnej działającej przy uczelni, zrzeszającej studentów filologii polskiej, germańskiej i romańskiej; w składzie: Karolina Barszcz, Bartłomiej Dziodzio, Anita Lesiak, Łukasz Olszówka i Piotr Prokop, recytowali wiersze autorki przy akompaniamencie zespołu muzycznego „Pszypadek”, który zaprezentował wiele utworów związanych z tematyką wierszy.

Spotkanie z poetką znakomicie poprowadził opiekun koła mgr Stanisław Świder. Wieczór poetycki spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności i czytelnia była wypełniona do ostatniego miejsca. Było to drugie spotkanie z Marią Kwater, oba cieszyły się dużym powodzeniem. [Przewodnicząca Grupy Teatralnej, Karolina Barszcz]

Wróć do góry