ACADEMICA – Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych

Biblioteka PWSZ w Tarnowie przystąpiła do projektu ACADEMICA – Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych.

ACADEMICA pozwala na dostęp do ponad 700 tys. pełnotekstowych publikacji – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism.

Zasady korzystania z systemu ACADEMICA w Bibliotece PWSZ w Tarnowie:

  • Dostęp do systemu Academica możliwy jest wyłącznie na wydzielonym terminalu w Czytelni głównej.
  • Z systemu Academica korzystać mogą użytkownicy zarejestrowani w tym systemie – bezpłatnej rejestracji czytelników dokonuje upoważniony do tego bibliotekarz.
  • Po zarejestrowaniu użytkownika w systemie, czytelnik otrzymuje indywidualne dane dostępowe (znaki alfanumeryczne oraz hasło). Przy ich pomocy może logować się do systemu Academica na wydzielonym terminalu, a także dokonywać na domowym komputerze rezerwacji wybranych publikacji w systemie (rezerwacja to zgłoszenie przez użytkownika chęci otrzymania dostępu do konkretnych publikacji, w wybrane godziny, we wskazane dni na terminalu bibliotecznym).
  • Publikacja naukowa chroniona prawem autorskim może być udostępniona użytkownikowi, jeżeli nie jest w tym czasie udostępniona lub zarezerwowana przez innego czytelnika. W momencie zakończenia korzystania z publikacji naukowej na terminalu, staje się ona dostępna dla pozostałych użytkowników.
  • Rezerwacji publikacji można dokonać poprzez formularz rezerwacyjny dostępny na stronie academica.edu.pl na wybrane terminy, na najbliższe 14 dni.
  • Na terminalu, na którym udostępniane są publikacje naukowe, nie ma możliwości pobierania i drukowania przeglądanych materiałów.

Szczegółowe zasady korzystania z systemu dostępne są w Podręczniku czytelnika oraz w zakładce Najczęściej zadawane pytania.

Uwaga! Przeglądanie katalogu publikacji dostępnych w systemie Academica, wyświetlanie opisów bibliograficznych dokumentów, sprawdzanie dostępności materiałów oraz czytanie tekstów publikacji, które nie podlegają już ochronie prawnej, dostępne jest na dowolnym komputerze podłączonym do Internetu, bez konieczności rejestracji.

Terminal systemu ACADEMICA dostępny jest w Czytelni głównej w godzinach: : pn.-pt.: 8.30-14.00

Kontakt: (14) 63-16-583, e-mail: d_pabjan@pwsztar.edu.pl

Regulamin użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica

Oświadczenie użytkownika biblioteki PWSZ w Tarnowie

Zachęcamy do korzystania!

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do