Konferencja – podsumowanie

Biblioteka Uczelniana PWSZ była organizatorem konferencji „Każdy z nas ma
w sobie narkomana i będzie miał do końca życia, bo każdy ma potrzebę przeżywania uniesień. Ale czasami sięgamy po złe narzędzia.” (Robert Rutkowski, terapeuta uzależnień).
Konferencję wygłosił Pan Marcin Pawłowski mediator małżeński i rodzinny, mąż i ojciec trzech córek. Dotyczyła ona problemu deficytów emocjonalnych oraz związanych z nimi zagrożeń.
Słuchacze dowiedzieli się m.in. o problemach z jakimi muszą się zmierzyć DDA oraz DDD czyli Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych czyli takich, w których ma miejsce uzależnienie od alkoholu (na bazie którego powstaje syndrom DDA), przemoc w rodzinie, zaburzenia psychiczne, rozpad rodziny. Słuchacze mogli zapoznać się ze sposobami wyjścia i uzdrowienia tych trudnych sytuacji, szczególnie dzięki psychoterapii, bez potrzeby sięgania po środki uzależniające. Wychowanie w rodzinie dysfunkcyjnej jest przyczyną  tworzenia się różnego rodzaju  zaburzeń osobowości z czym wiążą się problemy z funkcjonowaniem w dorosłym życiu, dlatego temat spotkał się z dużym zainteresowaniem i zrozumieniem ze strony słuchaczy.

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do