Tarnowskie Spotkania z Herbertem – wystawa literatury

Rok 2018 Sejm RP ustanowił Rokiem Zbigniewa Herberta. Z tej okazji TOWARZYSTWO LITERACKIE IM. ADAMA MICKIEWICZA ODDZIAŁ W TARNOWIE wraz z ZAKŁADEM FILOLOGII POLSKIEJ PWSZ organizuje Tarnowskie Spotkania z Herbertem.

12 kwietnia w Auli PWSZ odbędzie się sesja naukowa, podczas której wykłady wygłoszą: prof. dr hab. ALEKSANDER FIUT – wybitny znawca literatury XX wieku, autor kilkudziesięciu prac na temat współczesnej poezji, w tym poezji Zbigniewa Herberta oraz dr ANDRZEJ FRANASZEK – autor monumentalnej biografii poety, która ukaże się w najbliższych dniach nakładem Wydawnictwa Znak.

13 kwietnia zostanie ożywiona ŁAWECZKA HERBERTA przy Wałowej 10. W to wydarzenie zaangażowali się uczniowie I i III LO w Tarnowie, studenci PWSZ oraz aktorzy TEATRU IM. L. SOLSKIEGO.

Spotkaniom towarzyszyć będzie wystawa twórczości Zbigniewa Herberta zorganizowana przez BIBLIOTEKĘ MIEJSKĄ W TARNOWIE i BIBLIOTEKĘ UCZELNIANĄ PWSZ W TARNOWIE.

Wystawa zbiorów Biblioteki Uczelnianej dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych w dniach od 11 do 13 kwietnia w holu budynku C.
W kolejnych tygodniach zapraszamy do Czytelni Głównej – budynek B, sala 135.

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do