Czytelnia komputerowa i czasopism

Czytelnie: komputerowa oraz czasopism mieszczą się na pierwszym piętrze, w sali 136B.

DSCN0676W czytelni komputerowej wszyscy zainteresowani, którzy przestrzegają zasad Regulaminu Biblioteki mogą korzystać z 20 stanowisk umożliwiających darmowy dostęp do Internetu. Na każdym ze stanowisk został zainstalowany pakiet Office. Ponadto użytkownicy posiadający własne laptopy mają możliwość podłączenia się do sieci w wyznaczonych do tego miejscach. Trzy komputery są wyposażone w nagrywarki. Każde stanowisko posiada wejście USB z łatwym dostępem. Czytelnia udostępnia programy (w tym do uczenia się języków obcych) i bazy danych umieszczone na płytach CD/CD-ROM. Można tutaj również skorzystać z elektronicznych baz zagranicznych, dostępnych w ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki, takich jak Web of Science, Springer, Elsevier oraz platformy EBSCO.

Czytelnia czasopism umożliwia korzystanie z prenumerowanych przez Bibliotekę periodyków naukowych oraz popularno-naukowych.

Wykaz dostępnych czasopism znajduje się w Katalogu on-line. Wykaz najwygodniej jest przeglądać wybierając w katalogu indeks: „tytuł”, a typ dokumentu: „czasopismo”.